Produkty polecane
Synology Licencja CLP8
Synology Licencja CLP8

8 licencji na kamerę IP

Producent: Synology
1 248,99 zł
szt.
Netgear A6210
Netgear A6210

Karta sieciowa USB AC1200

Producent: Netgear
171,99 zł
szt.
TP-Link TL-ER5120
TP-Link TL-ER5120

Router LoadBalance do 4 WAN

Producent: TP-Link
729,99 zł
szt.
TP-Link TL-R600VPN
TP-Link TL-R600VPN

Router VPN

Producent: TP-Link
269,99 zł
szt.
TP-Link TL-SF1008P
TP-Link TL-SF1008P

Switch 8 portowy PoE

Producent: TP-Link
158,99 zł
szt.
TP-Link TL-SF1048
TP-Link TL-SF1048

Switch 48 portowy

Producent: TP-Link
380,99 zł
szt.
TP-Link TL-SG1008P
TP-Link TL-SG1008P

Switch 8 portowy PoE

Producent: TP-Link
213,99 zł
szt.
Asus RT-N66U C1
Asus RT-N66U C1

Router N900 2x USB DualBand

Producent: Asus
444,00 zł
szt.
TP-Link TL-R470T+
TP-Link TL-R470T+

Router LoadBalance do 4 WAN

Producent: TP-Link
154,99 zł
szt.
TP-Link TL-R480T+
TP-Link TL-R480T+

Router LoadBalance do 4 WAN

Producent: TP-Link
238,99 zł
szt.

TP-Link T2600G-28SQ

Dostępność: dostępny
Wysyłka do:
Cena: 1 824,99 zł 1824.99 PLN
ilość szt.

Opis

Przełącznik zarządzalny L2 JetStream SFP, 28 portów Gb

  • Gigabitowe połączenia światłowodowe i sloty 10G SFP+ zapewniają niesamowicie duże prędkości i stabilność transmisji danych
  • Funkcja routingu statycznego warstwy 2+ pozwala na zwiększenie wydajności sieci
  • Funkcje zabezpieczające ruch sieciowy: wiązanie adresów IP-MAC-Port, listy ACL, Port Security, ochrona przed atakami DoS, Storm Control, DHCP Snooping, uwierzytelnianie 802.1X oraz Radius
  • QoS L2/L3/L4 oraz obsługa protokołu IGMP zapewniają płynną transmisję dźwięku i przekaz wideo
  • Obsługa IPv6 z możliwością podwójnego stosu IPv4/IPv6, MLD snooping, IPv6 neighbor discovery
  • Obsługa standardów SNMP, RMON oraz logowanie poprzez przeglądarkę internetową bądź linię poleceń zapewniają wydajne zarządzanie przełącznikiem

Zastosowanie produktu

Urządzenie TP-LINK JetStream T2600G-28SQ zapewnia wysoką jakość pracy, zaawansowaną obsługę funkcji QoS, strategie ochrony przed zagrożeniami oraz funkcje zarządzania siecią w warstwie 2 i 2+. Ponadto, przełącznik wyposażony jest w 24 gigabitowe sloty SFP, 4 porty 10/100/1000 Mb/s RJ45 i 4 sloty 10G SFP+, co umożliwia utworzenie stabilnego środowiska sieciowego i korzystanie z szybkich połączeń. Wiązanie IP-MAC-Port oraz listy kontroli dostępu (ACL) chronią sieć przed takimi zagrożeniami jak broadcast storm, ataki ARP oraz DoS (Denial-of-Service). Quality of Service (QoS, od L2 do L4) umożliwia kierowanie ruchem sieciowym, zapewniając płynną i szybszą transmisję danych. Zarządzanie przełącznikiem w znacznym stopniu usprawniają funkcje OAM i DDM. Co więcej, intuicyjny interfejs, konsola CLI, wykorzystanie protokołu SNMP i funkcja Dual Image sprawiają, że instalacja i konfiguracja ustawień przełącznika to czynności łatwe i szybkie. Zarządzalny przełącznik L2 JestStream TP-Link T2600G-28SQ to niezawodne i bezpieczne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, kampusów oraz dostawców usług internetowych.


Zabezpieczenia sieci

Funkcje przełącznika T2600G-28SQ takie jak: wiązanie IP-MAC-Port, ochrona portów, Storm Control oraz DHCP Snooping chronią przed atakami ARP, czy też broadcast storm. Istnieje możliwość zdefiniowania najczęstszych ataków DoS, które przełącznik będzie wykrywać. Dzięki temu ochrona przed nimi jest skuteczniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wykorzystanie list kontroli dostępu (ACL, od L2 do L4) blokuje dostęp do określonych zasobów sieci. Odmowa przesłania pakietów może być ustalona dla określonych źródłowych bądź docelowych adresów MAC, adresów IP, portów TCP/UDP, a nawet identyfikatorów VLAN. Ponadto, do uwierzytelniania użytkowników starających się uzyskać dostęp do sieci przełącznik wykorzystuje szyfrowanie 802.1X w połączeniu z funkcjami serwera RADIUS/Tacacs+.


Zaawansowane funkcje QoS

Aby zapewnić lepszy przekaz dźwięku, danych i transmisji wideo w jednym ruchu sieciowym, administratorzy sieci mogą określić priorytety np. dla poszczególnych adresów IP, adresów MAC, portów TCP lub UDP itd. Dzięki temu transmisja dźwiękowa i wideo jest płynna, czysta i bez opóźnień. W połączeniu z obsługą transmisji głosu w wirtualnych sieciach lokalnych, aplikacje wykorzystujące tę funkcję działają płynniej i dużo wydajniej.


Funkcje przełącznika warstwy 2 i 2+

Urządzenie T2600G-28SQ wspiera funkcje przełączników warstwy 2, tj. tagowanie VLAN (zgodnie ze standardem 802.1Q), Port Mirroring, obsługę protokołów STP/RSTP/MSTP, LACP, a także funkcje przepływu danych (zgodnie ze standardem 802.3x). Ponadto, przełącznik wspiera zaawansowane funkcje zabezpieczające działanie sieci, tj. wykrywanie pętli zwrotnych, diagnostykę kabli lub IGMP Snooping. Technologia IGMP snopping zapewnia możliwość przełączania ramek multicast tylko dla wybranych użytkowników, natomiast funkcja IGMP throttling & filtering ogranicza dostęp użytkowników do zasobów na poziomie portów. T2600G-28SQ obsługuje także funkcję statycznego routingu warstwy 2+, co umożliwia łatwą segmentację sieci i zwiększa efektywność wykorzystania zasobów sieciowych.


Udogodnienia dla usługodawców

T2600G-28SQ to idealne rozwiązanie dla dostawców usług internetowych ze względu na dostępność następujących funkcji: OAM 802.3ah, DDM, sFlow, QinQ, ID Insertion PPPoE L2TP, uwierzytelnianie IGMP i wiele innych. Funkcje OAM 802.3ah oraz Protokół wykrywania połączeń z urządzeniami (DLDP) umożliwiają łatwiejszy nadzór i zarządzanie siecią. Z kolei funkcja DDM (Digital Diagnostic Monitoring) służy do podglądania stanu modułów SFP podłączanych do przełącznika i konfiguracji ustawień alarmu, ostrzegania, progu temperatury, progu napięcia oraz progu mocy TX i Rx.


Obsługa IPv6

T2600G-28SQ obsługuje wiele funkcji IPv6, w tym podwójny stos IPv4/IPv6, MLD Snooping, IPv6 ACL, DHCPv6 Snooping, interfejs IPv6, PMTU Discovery oraz IPv6 Neighbor Discovery, dzięki czemu skonfigurowana sieć w pełni spełnia wymagania NGN, a wymiana sprzętu na nowy nie będzie konieczna.


Zarządzanie i elastyczność na poziomie biznesowym

Przełącznik T2600G-28SQ jest prosty w obsłudze i zarządzaniu. Dostępne są różne metody zarządzania urządzeniem np. poprzez intuicyjny interfejs graficzny użytkownika w przeglądarce internetowej (GUI) lub interfejs linii poleceń (CLI). Transfer pakietów chroni szyfrowanie SSL lub SSH. Obsługa protokołów SNMP (1/2/3) oraz RMON umożliwia przekazywanie istotnych informacji o stanie sieci oraz wychwytywanie nieprzewidzianych zdarzeń.


Sprzęt
Cechy sprzętowe
Standardy i protokoły IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z,
IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s,
IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1x, IEEE 802.1p, IEEE 802.3az
Porty 24 gigabitowe sloty SFP
4 porty Combo RJ45 10/100/1000 Mb/s
4 sloty SFP+ 10G
1 port konsoli RJ45
1 port konsoli Micro-USB
Okablowanie sieciowe 10BASE-T: Kabel UTP kat. 3, 4 lub 5 (do 100m)
100BASE-TX/1000Base-T: Kabel UTP kat. 5, 5e lub wyższa (do 100m)
1000BASE-X: MMF, SMF
10GBASE-X:MMF, SMF
10GSFP+CU “SFP+ Kabel Direct Attach” (TXC432-CU1M, TXC432-CU3M)
Liczba wentylatorów 2
Zasilanie 100~240VAC, 50/60Hz
Wymiary (S x G x W) 440 x 220 x 44 mm (17,32 x 8,7 x 1,73 cala)
Montaż Do montażu w szafie
Maks. zużycie energii 29,67W (220V/50Hz)
Ilość generowanego ciepła 101,23 BTU/h
Wydajność
Przepustowość 128Gb/s
Szybkość przekierowań pakietów 95,2Mp/s
Tablica adresów MAC 16k
Ramki jumbo 9216 Bajtów
Funkcje oprogramowania
Funkcja Quality of Service Priorytetowanie ruchu CoS/DSCP w oparciu o standard 802.1p
8 kolejek priorytetowania
Ustalanie kolejki priorytetów: SP, WRR, SP+WRR
Limitowanie transmisji w zależności od portu, przepływu danych
Voice VLAN
Funkcje L2 i L2+ Statyczny Routing
DHCP Relay
IGMP Snooping V1/V2/V3
Obsługa protokołu LACP zgodnie ze standardem 802.3ad (do 14 grup, maksymalnie 8 portów na grupę)
Spanning Tree STP/RSTP/MSTP
Filtrowanie/ochrona BPDU
TC/Root Protect
Wykrywanie pętli zwrotnych
Kontrola przepływu danych 802.3x
L2PT
Sieci VLAN Wsparcie standardu 802.1Q do 4000 VLAN oraz 4000 identyfikatorów VLAN
MAC/Protocol/Private VLAN
GARP/GVRP
Bezpieczeństwo transmisji Wiązanie IP-MAC-Port
AAA
Uwierzytelnianie oparte o standard IEEE 802.1X, Radius
Ochrona przed atakami DoS
Dynamiczna ochrona przed atakami ARP (DAI)
SSH v1/v2
SSL v2/TLSv1
Zabezpieczenia portówBroadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control
IPv6 Podwójny stos IPv4/IPv6
MLD Snooping
IPv6 ND
Wykrywanie MTU
ICMPv6
TCPv6/UDPv6
IPv6 ACL
DHCPv6 Snooping
Interfejs IPv6
Zastosowania IPv6 Klient DHCPv6
Ping6
Tracert6
Telnet(v6)
IPv6 SNMP
IPv6 SSH
IPv6 SSL
Http/Https
IPv6 TFTP
IPv6 ACL
Interfejs IPv6
Routing IPv6
Przekaźnik DHCPv6
DHCPv6 Snooping
Zarządzanie Interfejs przeglądarki internetowej GUI, interfejs linii poleceń CLI
SNMP v1/v2c/v3, zgodne z publicznymi i prywatnymi bibliotekami MIB TP-LINK
RMON (grupy 1, 2, 3, 9)
sFlow
PPPoE Circuit ID
DHCP Relay
DHCP Server
Dual Image
Monitorowanie CPU
Port Mirroring
Synchronizacja czasu SNTP
Zintegrowana obsługa protokołu NDP/NTDP
Aktualizacja firmwaru: poprzez protokół TFTP oraz przeglądarkę internetową
Diagnostyka: test VCT
Logi systemu, publiczne biblioteki MIB
Odzyskiwanie hasła
Kontrola dostępu Filtrowanie pakietów oparte o źródłowe i docelowe adresy MAC L2~L4,
Adres IP, porty TCP/UDP, 802.1p, DSCP, protokół i VLAN ID
Ograniczona czasowo
Inne
Certyfikaty CE, FCC, RoHS
Zawartość opakowania Przełącznik
Kabel zasilający
Instrukcja instalacji
Płyta CD
Elementy montażowe
Gumowe nóżki
Wymagania systemowe Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ lub Windows 7/8, MAC® OS, NetWare®, UNIX® lub Linux.
Środowisko pracy Dopuszczalna temperatura przechowywania: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10%~90%, niekondensująca
Dopuszczalna wilgotność przechowywania: 5%~90%, niekondensująca

Dane techniczne

Gwarancja LifeTime Producenta
Typ obudowy Rack
Typ warstwy Warstwa L2 zarządzalna
Porty RJ45 10/100/1000 Mbps 24
Porty SFP / Combo 4
Porty SFP+ 10G 4
Wentylator Tak
Magistrala 128 Gbps
Jumbo Frame Tak
Port mirroring Tak
Tablica MAC 16000
IEEE 802.1X Tak
VLAN Tak
QoS Tak
Standard QoS 802.1p

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl