APC BR1500GI
Opis
APC Power-Saving Back-UPS Pro 1200, 230V
BR1500GI Zalety
| Graficzny wyświetlacz LCD | Tekst i schematy przedstawiające tryby działania, parametry systemu i alarmy. |
| Beznarzędziowa wymiana akumulatora | Umożliwia szybką i prostą wymianę akumulatora. |
| Ochrona przeciwprzepięciowa telefonicznych linii danych | Zapewnia ochronę podłączonych urządzeń przed przepięciami na liniach telefonicznych. |
| Wyłącznik obwodu z możliwością resetu | Łatwa naprawa skutków przeciążenia, bez potrzeby wymieniania bezpieczników. |
| Automatyczna regulacja napięcia (AVR) z funkcją korekcji niskich i wysokich napięć | Eliminowanie wahań napięcia będących źródłem pogorszenia jakości sygnału audio-wideo i obciążenia zasilaczy. |
| Port szeregowy | Do monitorowania S20 i sterowania nim za pośrednictwem portu RS-232 można używać dowolnej sieci automatyki domowej. Informacje na temat sposobu komunikacji z S20 można znaleźć w nocie aplikacyjnej APC nr 102. Instalatorzy Crestron i AMX powinni zapoznać się z informacjami o integracji S20 ze swoimi sieciami. Informacje te są dostępne na stronach WWW odpowiednich firm. |
| Tryb ekologiczny | Tryb pracy (rozwiązanie objęte zgłoszeniem patentowym), w którym w wypadku dobrej jakości zasilania zewnętrznego niektóre podzespoły zasilacza są pomijane, co zapewnia wysoką sprawność przy zachowaniu pełnej ochrony. |
| Powiadomienie o rozłączeniu akumulatora | Ostrzega, w przypadku gdy akumulator nie jest dostępny i nie może zapewnić zasilania awaryjnego. |
| Regulowana czułość na napięcie | Umożliwia dostosowanie parametrów pracy zasilacza UPS do warunków konkretnego środowiska zasilania lub charakterystyki generatora. |
| Regulowane punkty przełączania napięcia | Wydłuża żywotność akumulatora, poszerzając zakres dopuszczalnego napięcia wejściowego lub zawężając zakres regulacji napięcia wyjściowego. |
| Alarmy dźwiękowe | Zapewnia powiadamianie o zmieniających się warunkach zasilania z sieci miejskiej i z UPS-a. |
| Automatyczny test | Okresowy autotest akumulatora zapewnia wczesne wykrywanie konieczności wymiany. |
| Gniazda wyjściowe z podtrzymaniem akumulatorowym oraz gniazdo tylko z ochroną przeciwprzepięciową | Zasilanie i możliwość działania podłączonych urządzeń, które wymagają zapasowego zasilania akumulatorowego oraz ochrona przed udarami dla urządzeń o mniejszym znaczeniu |
| Możliwość zimnego startu | Tymczasowe zasilanie akumulatorowe w czasie zaniku zasilania sieciowego. |
| Ochrona przeciwprzepięciowa anologowej linii telefonicznej | Zapewnia ochronę podłączonego sprzętu przed przepięciami na liniach przesyłu danych. |
| Akumulatory wymienialne przez użytkownika “na gorąco” bez przerywania pracy systemu | Zasilanie bezprzerwowe o znakomitych parametrach na czas operacji wymiany akumulatorów. |
| Powiadomienie o awarii akumulatora | Analiza uszkodzeń akumulatorów z funkcją wczesnego ostrzegania, co pozwala na podjęcie prewencyjnych czynności konserwacyjnych na czas |
| Cerfyfikat bezpieczeństwa | Gwarancja przetestowania urządzenia i zatwierdzenia do bezpiecznej współpracy z podłączonymi urządzeniami dostawcy usług i w określonych warunkach. |
| Port szeregowy | Zarządzanie zasilaczem UPS przez port szeregowy. |
| Transformer-block spaced outlets | Ochrona urządzeń za pomocą bloków transformatorów wejściowych bez blokowania dostępu do innych gniazd. |
| Złącze USB | Umożliwia zarządzanie UPS-em przez port USB. |
| Akumulatory wymienialne przez użytkownika | Większa dostępność dzięki możliwości samodzielnej modernizacji i wymiany akumulatorów przez przeszkolonych użytkowników, co skutkuje skróceniem średniego czasu do zakończenia naprawy (MTTR) |
| Gniazda energooszczędne | Automatycznie odcina zasilanie nieużywanych urządzeń, aby zaoszczędzić energię. |
| Automatyczna regulacja napięcia (AVR) z funkcją korekcji niskich i wysokich napięć | Większa dostępność systemów dzięki korygowaniu stanów niskiego i wysokiego napięcia bez użycia akumulatorów. |
| Inteligentne zarządzanie akumulatorami | Maksymalizacja wydajności, czasu eksploatacji i niezawodności akumulatorów dzięki inteligentnemu ładowaniu precyzyjnemu. |
Back-UPS Pro Charakterystyka: | |
| Ochrona | |
| Gniazda zasilające z podtrzymaniem akumulatorowym i ochroną | Podtrzymanie zasilania i ochrona sprzętu oraz danych na wypadek przerw w dostawie energii, przepięć oraz skoków napięcia. |
| Ochrona przeciwprzepięciowa anologowej linii telefonicznej | Zapewnia ochronę podłączonego sprzętu przed przepięciami na liniach przesyłu danych. |
| Gniazda bez podtrzymania (tylko ochrona przeciwprzepięciowa) | Ochrona dodatkowego sprzętu elektronicznego przed przepięciami i skokami napięcia bez zużywania energii z akumulatorów podtrzymujących zasilanie kluczowych urządzeń w razie przerwy w dostawie energii. |
| Dostępność | |
| Funkcja zarządzania energią | Funkcja oszczędzania energii automatycznie odłącza zasilanie urządzeń peryferyjnych z chwilą wyłączenia lub przejścia w stan hibernacji urządzenia głównego (zwykle komputera PC). Zasilanie urządzeń peryferyjnych jest przywracane niezwłocznie po obudzeniu lub włączeniu urządzenia głównego. |
| Automatyczna regulacja napięcia (AVR) z funkcją korekcji niskich i wysokich napięć | Większa dostępność systemów dzięki korygowaniu stanów niskiego i wysokiego napięcia bez użycia akumulatorów. |
| Tryb ekologiczny | Tryb pracy (rozwiązanie objęte zgłoszeniem patentowym), w którym w wypadku dobrej jakości zasilania zewnętrznego niektóre podzespoły zasilacza są pomijane, co zapewnia wysoką sprawność przy zachowaniu pełnej ochrony. |
| Konfigurowalne punkty przełączania napięć | Można wybrać napięcia przełączania (poszerzyć lub zawęzić zakres dozwolonego napięcia), przy których UPS przechodzi na zasilanie akumulatorowe, co pozwala maksymalnie wydłużyć czas podtrzymania i skutecznie chronić wrażliwe układy elektroniczne. |
| Konfigurowalna czułość na napięcie | Możliwość wyboru jednego ze wstępnie zdefiniowanych napięć przełączania odpowiednio do jakości zasilania (wysoka, średnia lub niska czułość), co pozwala maksymalnie wydłużyć czas podtrzymania i skutecznie chronić wrażliwe układy elektroniczne. |
| Inteligentne zarządzanie akumulatorami | Maksymalizacja wydajności, czasu eksploatacji i niezawodności akumulatorów dzięki inteligentnemu ładowaniu precyzyjnemu. |
| Możliwość zimnego startu | Tymczasowe zasilanie akumulatorowe w czasie zaniku zasilania sieciowego. |
| Powiadomienie o awarii akumulatora | Analiza uszkodzeń akumulatorów z funkcją wczesnego ostrzegania, co pozwala na podjęcie prewencyjnych czynności konserwacyjnych na czas |
| Automatyczny test | Okresowy autotest akumulatora zapewnia wczesne wykrywanie konieczności wymiany. |
| Transformer-block spaced outlets | Ochrona urządzeń za pomocą bloków transformatorów wejściowych bez blokowania dostępu do innych gniazd. |
| Łatwość serwisowania | |
| Wyłącznik obwodu z możliwością resetu | Łatwa naprawa skutków przeciążenia, bez potrzeby wymieniania bezpieczników. |
| Prosta wymiana akumulatorów | Zwiększa dostępność zasilacza UPS, umożliwiając szybką, łatwą wymianę akumulatorów. |
| Zarządzanie | |
| Złącze USB | Za pośrednictwem portu USB można z komputera uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji ochrony zasilania i zarządzania oferowanych przez UPS. |
| Wyświetlacz LCD z informacjami o statusie | Udostępnia przegląd stanu najważniejszych zasilaczy UPS. Wyświetla różne wskaźniki stanu oraz wykresy obciążenia i naładowania akumulatora. |
| Alarmy dźwiękowe | Zapewnia powiadamianie o zmieniających się warunkach zasilania z sieci miejskiej i z UPS-a. |
| Powiadomienie o rozłączeniu akumulatora | Ostrzega, w przypadku gdy akumulator nie jest dostępny i nie może zapewnić zasilania awaryjnego. |
| Bezpieczeństwo | |
| Cerfyfikat bezpieczeństwa | Gwarancja przetestowania urządzenia i zatwierdzenia do bezpiecznej współpracy z podłączonymi urządzeniami dostawcy usług i w określonych warunkach. |




| Sprzęt | |
| Moc na wyjściu | |
| Moc wyjściowa | 865W / 1500 VA |
| Maksymalna moc, jaką można skonfigurować | 865W / 1500 VA |
| Napięcie wyjściowe | 230V |
| Częstotliwość na wyjściu (synchronicznie z siecią) | 50/60 Hz +/-3 Hz |
| Współczynnik szczytu | 3:1 |
| Topologia | Line Interactive |
| Gniazda wyjściowe | (5) IEC 320 C13 (Zasilanie zapasowe) (5) IEC 320 C13 (Ochrona przeciwprzepięciowa) (2) IEC Jumpers (Zasilanie zapasowe) |
| Moc na wejściu | |
| Nominalne napięcie wejściowe | 230V |
| Częstotliwość na wejściu | 50/60 Hz +/-3 Hz (automatyczne wykrywanie) |
| Typ gniazda wejściowego | IEC-320 C14 |
| Długość przewodu zasilania | 1.83 metra |
| Zakres napięcia wejściowego w trybie podstawowym | 176 - 294V |
| Zmienny zakres napięcia wejściowego w trybie podstawowym | 156 - 300V |
| Obciążenie wyłącznika toru zasilającego | 10 A |
| Akumulatory i czas podtrzymania | |
| Typ akumulatora | Bezobsługowy szczelny akumulator kwasowo-ołowiowy z elektrolitem w postaci żelu szczelny |
| Typowy czas pełnego ładowania akumulatora | 8 godzin |
| Zestaw akumulatorów zamiennych | APCRBC124 |
| Ilość zestawów RBC™ | 1 |
| Opcje przedłużonego podtrzymania zasilania dla | APC Power Saving Back-UPS Pro 1500, 230V, CEE 7/5 |
| Komunikacja i zarządzanie | |
| Port komunikacyjny | Opcjonalny kabel RS232 z prostą sygnalizacją, USB |
| Panel przedni | Wielofunkcyjna konsola sterownicza i informacyjna LCD |
| Alarm dźwiękowy | Alarm przy zasilaniu akumulatora: alarm przy bardzo niskim poziomie naładowania akumulatora: ciągły sygnał dźwiękowy sygnalizujący przeciążenie |
| Ochrona przed przepięciami i filtracja | |
| Znamionowa energia przepięcia (w dżulach) | 441dżule |
| Filtracja | Stałe wielobiegunowe filtrowanie zakłóceń : Przepuszczanie przepięć 10% wg IEEE : zerowy czas powstrzymywania przepięcia : bezzwłoczny |
| Ochrona linii danych | Analogowa linia telefoniczna dla telefonu/faksu/modemu/DSL (złącze RJ-11), Przewód sieciowy — Ethernet 10/100/1000 Base-T (złącze RJ-45) |
| Cechy fizyczne | |
| Maksymalna wysokość | 301.00 mm |
| Maksymalna szerokość | 112.00 mm |
| Maksymalna głębokość | 380.00 mm |
| Ciężar netto | 12.70 KG |
| Inne | |
| Parametry środowiskowe | |
| Środowisko operacyjne | 0 - 40 °C |
| Wilgotność względna podczas pracy | 0 - 95% |
| Wysokość n.p.m podczas pracy | 0-3000 metry |
| Temperatura (przechowywanie) | -15 - 45 °C |
| Wilgotność względna (przechowywanie) | 0 - 95% |
| Wysokość n.p.m (przechowywanie) | 0-15000 metry |
| Poziom hałasu w odległości 1 m od powierzchni urządzenia | 45.00 dBA |
| Certyfikaty i zgodności z normami | |
| Potwierdzenie zgodności | Znak A, Znak C, CE, GOST, GS Mark, Telepermit, TUV |
| Okres gwarancji | 3 lata gwarancji naprawy lub wymiany w krajach Unii Europejskiej |
| Status oferty przyjaznej dla środowiska | |
| RoHS | Zgodność |
| REACH | REACH: Nie zawiera substancji wzbudzających szczególne obawy (SVHC) |
Dane techniczne
| Rekomendowany do pracy z serwerem Synology | Tak |
| Typ obudowy | desktop |
| Moc wyjściowa (W) | 865 |
| Topologia (Architektura) | Line Interactive |
| Typ przebiegu | Sinusoida |
| Typ gniazda wejściowego | IEC-320 C14 |
| Liczba gniazd wyjściowych | 12 |
| Gniazda wyjściowe IEC 320 C13 (podtrzymanie zasilania) | 10 |
| Ochrona gniazd RJ11 | Tak |
| Ochrona gniazd RJ45 | Tak |
| Port komunikacyjny | Tak |
| Rodzaj portu komunikacyjnego | Opcjonalny kabel RS232 z prostą sygnalizacją, USB |
| Średni czas pełnego ładowania akumulatora | 8 godzin |
| Gwarancja na Zasilacz | 36 miesięcy u producenta |


