D-Link DGS-3130-30PS/E
Opis
Gigabitowe przełączniki zarządzalne L3
- Jednolity obraz oprogramowania z rozbudowanymi funkcjami L2 i L3
- 6 portów 10G
- Ochrona przeciwprzepięciowa 6kV dla portów Gigabit Ethernet
- Opcjonalne Power over Ethernet (PoE) z budżetem mocy do 740W z RPS
- D-Link Safeguard Engine
- Dożywotnia gwarancja Limited Lifetime
2 porty 10GBASE-T, 4 porty SFP+ 10G
Połącz się z obszarami sieci z prędkością 10G, a dzięki okablowaniu światłowodowemu zwiększ odległość transmisji.
Stakowanie fizyczne
Do 9 jednostek na stos1, o maksymalnej ilości 324 portów i przepustowości sięgającej 80GB.
Funkcje L2
Kontrola ruchu, agregacja linków, Ethernet Ring Protection Switching (ERPS), protokoły Spanning Tree, wykrywanie pętli, IGMP/MLD Snooping.
Funkcje L3
Do 16 interfejsów IP, filtrowanie IGMP, Neighbor Discovery Protocol (ND), ARP Proxy, VRRP.
RIPv1_v2_ng
Określa najlepszą trasę do miejsca docelowego w sieci.
Trasy statyczne
Segregowanie ruchu L3 pomiędzy przełącznikami, bez względu na segmentację VLAN.
Wiersz poleceń CLI
Obsługuje standardowy i powszechnie używany interfejs wiersza poleceń do zarządzania systemem.
Podwójne pliki konfiguracyjne
Możliwość przeprowadzania testów bez ryzyka.
Większa gęstość portów. Rozbudowane funkcje warstwy 3.
Przełączniki, zaprojektowane dla małych i średniej wielkości firm, wyposażono w jednolity obraz oprogramowania obejmujący funkcje warstwy L2 i L3, 10-gigabitowe porty, charakteryzują się większą gęstością portów, dzięki stakowaniu fizycznemu. To wszystko umożliwia stosowanie przełączników serii DGS-3130 w różnych środowiskach i topologiach, a także we wdrożeniach Metro Ethernet.

Najwyższa niezawodność
Zaawansowane funkcje warstwy L2 i L3 obejmują zabezpieczenia portów, Storm Control, Spanning Tree Protocols, IGMP/MLD Snooping oraz IPv6 ND. Dostępne są opcje zarządzania przez interfejs użytkownika przeglądarki w wielu językach, wsparcie CLI zgodnego ze standardem branżowym, obsługa wielu obrazów oraz wiele konfiguracji.
Sześć 10-gigabitowych portów z opcją stakowania fizycznego w celu uzyskania większej liczby portów, z wbudowanym G.8032 Ethernet Ring Protection Switching (ERPS), który pomaga zmniejszyć czas przywracania do działania do 50 ms. Interfejs USB 2.0 w celu przechowywania plików konfiguracyjnych, obrazy rozruchowe, syslog oraz wsparcie dla dodatkowych nadmiarowych zewnętrznych zasilaczy we wszystkich modelach zapewnia maksymalny czas pracy.

Kompleksowe zabezpieczenia
Obejmują najnowsze rozwiązania, takie jak Multi-layer, Packet Content Access Control Lists (ACL) oraz Storm Control. Natomiast narzędzie D-Link Safeguard Engine zaprojektowane do ochrony przed zalaniem danymi spowodowanym złośliwymi atakami, maksymalizuje czas pracy sieci biznesowej.
Funkcja IP-MAC-Port Binding umożliwia powiązanie źródłowego adresu IP z odpowiednim adresem MAC i zdefiniowanie numeru portu w celu zwiększenia kontroli dostępu użytkownika. Natomiast DHCP Snooping pozwala przełącznikowi nauczyć się par adresów IP/MAC, dzięki zachowaniu ich na białej liście IMPB, co daje dodatkową kontrolę.

Polityki Easy Access Control
Obejmują wiele mechanizmów uwierzytelnień jak 802.1X, Web-based Access Control (WAC), oraz MAC-based Access Control (MAC) i są stosowane w celu dokładnej kontroli dostępu i łatwego wdrożenia. Po uwierzytelnieniu, pojedyncze polityki jak członkostwo VLAN, Quality of Service (QoS) oraz reguły ACL mogą zostać przypisane do każdego hosta.
Wsparcie dla polityki Microsoft® NAP umożliwia ochronę zasobów sieciowych przed zainfekowanymi komputerami poprzez wymuszenie zgodności z sieciowymi politykami ochrony.

Wszechstronne zarządzanie ruchem
Bogaty zestaw wielowarstwowych funkcji QoS/CoS zawsze zapewnia priorytet krytycznym usługom sieciowym takim jak VoIP, konferencje wideo, IPTV oraz monitoring IP, a 10-gigabitowe porty udostępniają odpowiednią przepustowość. Funkcja Traffic Shaping gwarantuje przepustowość dla tych usług nawet, gdy sieć jest obciążona. Wsparcie L2 Multicast umożliwia przełącznikom serii DGS-3130 obsługę aplikacji IPTV.



| DGS-3130-30PS | |
| Interfejsy | |
| Porty |
|
| Port konsoli | RJ-45 port for out-of-band CLI management |
| Port zarządzania | RJ-45 port for out-of-band IP management |
| Port stakowania | 4 |
| Porty USB | 1 x USB 2.0 Type A port |
| Wydajność | |
| Przepustowość przełączania | 168Gbps |
| 64-Byte Packet Forwarding Rate | 125 Gbps |
| Pamięć bufora pakietów | 2MB |
| PoE | |
| Standard PoE | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Budżet PoE | 370 W (740 W with DPS-700 RPS) |
| Wygląd i dane fizyczne | |
| MTBF (Hours) | 409,054 hours |
| Akustyka | Max: 53.4 dB Min: 40.4 dB |
| Rozpraszanie ciepła | 1609.41 BTU/h (with 370 W PoE load) 3043.97 BTU/h (with 740 W PoE load) |
| Zasilanie | 100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz |
| Max konsumpcja energii | 471.67 W (with 370 W PoE load) 892.1 W (with 740 W PoE load) |
| Wymiary | 440 x 350 x 44 mm |
| Waga | 4.66 kg |
| Wentylatory | Tak |
| Temperatura pracy | 0 to 50 ̊C (32 to 122 °F) |
| Wilgotność pracy | 10% to 90% RH |
| Temperatura przechowywania | -40°C to 70°C/-40°F to 158°F |
| Wilgotność przechowywania | 5% to 90% RH |
| Emisja | FCC Class A, CE Class A, VCCI Class A, IC, RCM, BSMI, CCC |
| Bezpieczeństwo | CB, cUL, BSMI, CCC |
Dane techniczne
| Gwarancja | LifeTime Producenta |
| Typ obudowy | Rack |
| Typ warstwy | Warstwa L2 zarządzalna |
| Porty RJ45 1 Gbit | 24 |
| Porty RJ45 10 Gbit (10GbE) | 4 |
| Porty SFP+ 10G | 4 |
| Standard PoE / PoE+ | 802.3af 802.3at |
| Budżet PoE (W) | 370W |
| Liczba portów PoE+ | 24 |
| Zasilany przez PoE/PoE+ | Nie |
| Porty USB | 1 |
| Wentylator | Tak |
| Magistrala | 176 Gbps |
| Stakowalny | Tak |
| Liczba portów stakowania | 1 |
| Jumbo Frame | Tak |
| Tablica MAC | 68000 |
| Zarządzanie | Web, Telnet |

