MikroTik CCR1016-12G
Opis
Mikrotik Routerboard CCR1016-12G
Router CCR1016-12G jest rozwiązaniem klasy przemysłowej. Model wyposażony jest w 12 portów Ethernet LAN (RJ-45), port microUSB, port konsoli RS232 oraz 16-rdzeniowy procesor Tilera Tile-Gx16. Obsługuje standardy sieciowe IEEE 802.3 i IEEE 802.3u. Gwarantuje wysoką wydajność routingu. Urządzenie posiada 512 MB pamięci flash i 2048 pamięci wewnętrznej. Zamknięte jest w aluminiowej obudowie, pozwalającej na montaż w stelażu. Bazuje na systemie operacyjnym MikroTik RouterOS Level 6.

Najważniejsze cechy
- Procesor Tilera Tile-Gx16 16 rdzeni, 1.2GHz
- 2GB RAM (SODIMM) - możliwość rozbudowy do 16GB
- 12 portów Gigabit Ethernet
- Obudowa rack 19" 1U
- Wysoka przepustowość do 12Gbit/s
- Wysoka wydajność do 17.8 mpps



| CCR1016-12G | |
| Specyfikacja techniczna | |
| Architektura | TILE |
| Procesor | TLR4-01680 |
| Liczba rdzeni procesora | 16 |
| Częstotliwość procesora | 1,2 GHz |
| Wymiary | 443 x 193 x 44 mm |
| Licencja RouterOS | 6 |
| System operacyjny | RouterOS |
| Rozmiar pamięci RAM | 2 GB |
| Rozmiar przechowywania | 512 MB |
| Typ pamięci | NAND |
| MTBF | Około 200 000 godzin w 25C |
| Testowana temperatura otoczenia | -20°C do 60°C |
| Przyspieszenie sprzętowe Ipsec | Tak |
| Zasilanie | |
| Liczba wejść AC | 2 |
| Zakres wejściowy AC | 100-240 |
| Maksymalne zużycie energii | 42 W |
| Maksymalny pobór mocy bez załączników | 37 W |
| Typ chłodzenia | 2 wentylatory |
| Ethernet | |
| Porty Ethernet 10/100/1000 | 12 |
| Urządzenia peryferyjne | |
| Port konsoli szeregowej | RJ45 |
| Liczba portów USB | 1 |
| Resetowanie zasilania USB | Tak |
| Typ gniazda USB | USB typu A |
| Maksymalny prąd USB (A) | 1 |
| Inny | |
| Monitor temperatury procesora | Tak |
| Monitor temperatury PCB | Tak |
| Przycisk trybu | Tak |
| Certyfikacja i dopuszczenia | |
| Certyfikaty | CE, EAC, ROHS |
| Stopień ochrony IP | IP20 |
Dane techniczne
| Procesor | 16 rdzeniowy AR9344 |
| Częstotliwość procesora | 600 MHz |
| Porty LAN 100 Mbit | 5 |
| Porty LAN 1 Gbit | 5 |
| Gwarancja | 12 miesięcy |
| Typ obudowy | Rack |
| Typ warstwy | Warstwa L2 zarządzalna |
| Porty SFP / Combo | 1 |
| Porty SFP+ 10G | 12 |
| Zarządzanie | Web, Telnet |
| Redundantne zasilanie | Tak |
| Maksymalny pobór mocy (W) | 44W |

