MikroTik RB4011IGS+RM
Opis
Opis
RouterBOARD 4011iGS+RM to kolejne urządzenie MIkroTika z serii X011.
Wyposażony został w 10 gigabitowych portów Ethernet oraz 1 slot SFP+ (10 Gb/s). Konstrukcja została oparta na czterordzeniowym procesorze AL21400 o taktowaniu 1,4 GHz. Jest to ten sam procesor, który MikroTik zastosował już w RB1100AHx4.
Urządzenie posiada 1 GB pamięci RAM i 512 MB pamięci wbudowanej (NAND). Za przełączanie odpowiada switch chip RTL8367SB.

Przeznaczenie
Oferowany produkt wyposażony jest w wejście PoE na 1 porcie oraz wyjście PoE na 10 porcie.
Zakres napięcia wynosi 18 - 57 V DC. Router może być zasilany również przez gniazdo DC, w zestawie dołączony jest zasilacz 24 V, 1.5 A (bez PoE injectora).
Zastosowano obudowę typu desktop, ale w zestawie dołączone są odpowiednie uszy umożliwiające montaż w szafie Rack 19". Urządzenie posiada system RouterOS z licencją Level 5.

Najważniejsze cechy:
- 10 portów Gigabit Ethernet
- 1 slot SFP+
- czterordzeniowy procesor AL21400
- taktowanie 1,4 GHz
- 1 GB pamięci RAM
- switch chip RTL8367SB
- uszy umożliwiające montaż w szafie Rack 19"
- system RouterOS level 5



| RB4011IGS+RM | |
| Specyfikacja technicznqa | |
| Architektura | ARM 32bit |
| Procesor | AL21400 |
| Liczba rdzeni procesora | 4 |
| Częstotliwość nominalna procesora | automatyczne (533 - 1900) MHz |
| Switch chip model | RTL8367SB |
| Wymiary | 228x120x30mm |
| Licencja RouterOS | 5 |
| System operacyjny | RouterOS (tylko v7) |
| Rozmiar pamięci RAM | 1 GB |
| Rozmiar pamięci | 512MB |
| Typ składowania | NAND |
| MTBF | Około 200 000 godzin w temperaturze 25°C |
| Testowana temperatura otoczenia | -40°C do 70°C |
| Zasilanie | |
| Liczba wejść DC | 2 (gniazdo prądu stałego, wejście PoE) |
| Napięcie wejściowe gniazda DC | 12-57 V |
| Maksymalne zużycie energii | 33 W |
| Maksymalny pobór mocy bez załączników | 18 W |
| Rodzaj chłodzenia | Pasywne |
| PoE wejściowe | Pasywne PoE |
| PoE w napięciu wejściowym | 18-57 V |
| Wyjście PoE | |
| Porty wyjścia PoE | 10 |
| Wyjście PoE | Pasywne PoE do 57V |
| Maksymalne wyjście na port (wejście 18–30 V) | 600 mA |
| Maks. wyjście na port (wejście 30–57 V) | 420 mA |
| Maksymalne całkowite wyjście (A) | 600 mA |
| Porty | |
| 10/100/1000 portów ethernetowych | 10 |
| Porty SFP+ | 1 |
| Szeregowy port konsoli | RJ45 |
| Inne | |
| Monitor temperatury PCB | Tak |
| Monitor napięcia | Tak |
| Certyfikaty | CE, EAC, ROHS |
| Stopień ochrony | IP20 |
Dane techniczne
| Gwarancja | 12 miesięcy |
| Procesor | L21400 |
| Częstotliwość procesora | 1 GHz |
| Port WAN z LAN | Tak |
| Obsługa Multi WAN | Tak |
| Porty WAN 1 Gbit | 10 |
| Porty LAN 1 Gbit | 10 |
| Liczba portów SFP+ | 1 |
| Zasilanie przez POE | Tak |
| Liczba portów PoE | 10 |
| Montaż w szafie rack | Tak |
| Port konsoli | Tak |

