MikroTik RB5009UG+S+IN
Opis
Opis
MikroTik RB5009UG+S+IN to najwyższej klasy router do domowego laboratorium z interfejsem USB 3.0, portami 1G i 2,5G Ethernet oraz slotem 10G SFP+.
Router RB5009UG+S+IN posiada 9x portów przewodowych i pełnowymiarowy port USB 3.0. Wyposażony jest w 7x portów Gigabit Ethernet, port 2,5 Gigabit Ethernet oraz slot 10G SFP+. Wszystkie porty są połączone z potężnym układem przełączającym z rodziny Marvell Amethyst z pełną dupleksową linią 10 Gb/s, prowadzącą do czterordzeniowego procesora Marvell Armada ARMv8 1,4 GHz. Zarówno procesor, jak i chip przełącznika znajdują się na spodzie płyty – dzięki czemu obudowa działa jak ogromny radiator.
Router RB5009UG+S+IN wyposażony jest w 1 GB pamięci RAM DDR4 i 1 GB pamięci NAND. Ta kombinacja portów i komponentów, w porównaniu z innymi produktami MikroTika, zapewnia prawie dwukrotnie wyższą wydajność w konfiguracjach z dużym obciążeniem procesora.

RB5009UG+S+IN może być zasilany na 3 różne sposoby:
- Wejście PoE z portu nr 1
- Gniazdo prądu stałego
- 2-pinowy terminal znajdujący się na boku obudowy
Najważniejsze cechy:
- 7x portów Gigabit Ethernet 10/100/1000 Mb/s
- 1x port 2.5 Gigabit Ethernet 1/2.5 Gb/s
- 1x slot SFP+ (10 Gb/s)
- 1x port USB 3.0
- 4-rdzeniowy procesor Marvell Armada 88F7040 o taktowaniu 1400 MHz
- 1 GB pamięci RAM DDR4, 1 GB pamięci NAND
- system RouterOS z licencją Level 5
- zgodny ze standardem 802.3af/at
- 3x metody zasilania: PoE-in, DC Jack, terminal 2-pin



| RB5009UG+S+IN | |
| Specjalizacja techniczna | |
| Architektura | ARM 64-bitowy |
| Procesor | 88F7040 |
| Liczba rdzeni procesora | 4 |
| Częstotliwość nominalna procesora | 350-1400 (automatycznie) MHz |
| Switch chip model | 88E6393 |
| Licencja RouterOS | 5 |
| System operacyjny | RouterOS (tylko v7) |
| Rozmiar pamięci RAM | 1 GB |
| Rozmiar pamięci | 1 GB |
| Typ składowania | NAND |
| MTBF | Około 200 000 godzin w temperaturze 25°C |
| Testowana temperatura otoczenia | )-40°C do 60°C |
| Przyspieszenie sprzętowe Ipsec | Tak |
| Zasilanie | |
| Liczba wejść DC | 3 (gniazdo prądu stałego, złącze 2-stykowe, wejście PoE) |
| Napięcie wejściowe gniazda DC | 24-57 V |
| 2-stykowe złącze wejściowe Napięcie | 24-57 V |
| Maksymalne zużycie energii | 20 W |
| Maksymalny pobór mocy bez załączników | 14 W |
| Rodzaj chłodzenia | Pasywne |
| PoE wejściowe | 802.3af/at |
| PoE w napięciu wejściowym | 24-57 V |
| Porty | |
| 10/100/1000 portów ethernetowych | 7 |
| Liczba portów Ethernet 2,5G | 1 |
| Porty SFP+ | 1 |
| Liczba portów USB | 1 |
| Resetowanie zasilania USB | Tak |
| Rodzaj gniazda USB | USB 3.0 typu A |
| Maks. prąd USB (A) | 1 |
| Inne | |
| Monitor temperatury procesora | Tak |
| Certyfikaty | CE, EAC, ROHS |
Dane techniczne
| Gwarancja | 12 miesięcy |
| Procesor | 88F7040 |
| Częstotliwość procesora | 1 GHz |
| Port WAN z LAN | Tak |
| Obsługa Multi WAN | Tak |
| Porty WAN 1 Gbit | 8 |
| Porty LAN 1 Gbit | 8 |
| Liczba portów SFP+ | 1 |
| Zasilanie przez POE | Tak |
| Port konsoli | Tak |

