MikroTik RB760IGS
Opis
Najważniejsze cechy:
- 5 portów Gigabit Ethernet
- 1 slot SFP
- wejście PoE na 1 porcie (pasywne PoE 12-57 V DC lub 802.3af/at)
- wyjście PoE na 5 porcie Ethernet
- obudowa typu desktop
- slot na karty microSD
- port USB 2.0
- dwurdzeniowy procesor MT7621A (880 MHz)
- 256 MB pamięci RAM
- sprzętowe wsparcie szyfrowania IPSec
- system RouterOS z licencją Level 4.

Przeznaczenie
Oferowany produkt posiada wejście PoE na pierwszym porcie Ethernet, zasilany może być poprzez Pasywne PoE, zgodnie ze standardem 802.3af/at lub poprzez zasilacz o napięciu 12 - 57 V DC.
Możliwe jest również zasilanie przez gniazdo DC, zakres wynosi tyle samo co w przypadku pasywnego PoE. W zestawie dołączony jest zasilacz 24 V DC, 1.2 A. Urządzenie doskonale nadaje się do zastosowania w firmach lub domach, w których istnieje potrzeba zaawansowanego kontrolowania sieci.
Router posiada czarną obudowę typu desktop, różniącą się od tych stosowanych w starszych produktach z serii hEX.

Wygląd
MikroTik hEX S to wydajny router wyposażony w dwurdzeniowy (4-wątkowy) procesor MT7621A o taktowaniu 880 MHz i 256 MB pamięci RAM.
Urządzenie jest konstrukcyjnie bardzo zbliżone do RB750Gr3 (ten sam procesor i pamięć), ale dodatkowo zostało wyposażone w 1 slot SFP, wyjście PoE na porcie Ether5 oraz wejście PoE na porcie Ether1. Router posiada port USB i slot na karty microSD.
Na karcie pamięci możliwe jest między innymi zainstalowanie serwera "The Dude". Nowy hEX zapewnia także wsparcie sprzętowe szyfrowania IPSec z przepustowością dochodzącą nawet do ~ 470 Mb/s.




| Dane techniczne | |
| Kod produktu | RB760iGS |
| Procesor | MT7621A |
| Liczba rdzeni procesora | 2 |
| Częstotliwość nominalna procesora | 880 MHz |
| Wymiary | 113x89x28mm |
| Poziom licencji | 4 |
| System operacyjny | RouterOS |
| Rozmiar pamięci RAM | 256 MB |
| Temperatura przechowywania | -40°C do 70°C |
| Ilość portów 10/100/1000 RJ45 | 5 |
| Ilość portów 10/100/1000 SFP | 1 |
| Liczba wejść DC | 2 (gniazdo DC, PoE-IN) |
| Napięcie wejściowe | 12-57 V |
| Maksymalny pobór mocy | 24W |
| Maksymalny pobór mocy w trybie bezczynności | 6W |
| Zasilanie PoE | 802.3af/at |
| Typ karty pamięci | microSD |
| Karty pamięci | 1 |
| Liczba portów USB | 1 |
| USB | Tak, typ A |
| Monitor temperatury PCB | Tak |
| Monitor napięcia | Tak |
| Certyfikaty | CE, EAC, ROHS |
| Wstrząsoodporność | IP20 |
Dane techniczne
| Gwarancja | 12 miesięcy |
| Procesor | MT7621A |
| Częstotliwość procesora | 880 MHz |
| Port WAN z LAN | Tak |
| Obsługa Multi WAN | Tak |
| Porty WAN 1 Gbit | 5 |
| Porty LAN 1 Gbit | 5 |
| Liczba portów SFP | 1 |
| Zasilanie przez POE | Tak |
| Liczba portów PoE | 5 |

