MikroTik RBLtAP-2HnD_R11e-LTE6
Opis
MikroTik RouterBoard LtAP LTE6 kit
MikroTik RouterBoard LtAP LTE6 kit to wodoszczelny, odporny na warunki atmosferyczne bezprzewodowy zestaw złożony z punktu dostępowego (LtAP) pracującego w paśmie 2,4 GHz i standardzie 802.11b/g/n oraz karty R11E-LTE6 obsługującej łączność 4G (LTE kat.6).
Urządzenie wyposażone jest w zintegrowaną antenę LTE o zysku 4 dBi (z dwoma złączami u.fl), dwa gniazda miniPCI-e (jedno zajęte przez modem LTE), port USB oraz jeden gigabitowy port Ethernet 10/100/1000Mb/s i port szeregowy RS232, który zapewnia dostęp do konsoli w celu debugowania. Dzięki slotowi miniPCI-e możliwy jest montaż dodatkowej karty LTE w celu zapewnienia backupowego połączenia lub karty 5 GHz, aby stworzyć dwuzakresowy punkt dostępowy.
LtAP posiada także trzy sloty na kartę miniSIM do przełączania między operatorami komórkowymi oraz zintegrowane wsparcie GNSS (GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo), dzięki czemu jest to idealne urządzenie do stosowania w samochodach, autobusach czy pociągach w celu śledzenia ich lokalizacji w czasie rzeczywistym (przykładowa konfiguracja od MikroTik). Zewnętrzna antena GPS nie jest częścią zestawu. Należy ją zamówić osobno. Proponowany model anteny to MikroTik ACGPSA.
LtAP LTE6 kit umożliwia transmitowanie sieci WiFi w paśmie 2,4 GHz z maksymalną teoretyczną przepustowością 300 Mb/s (2x2 MIMO, standardy IEEE 802.11 b/g/n). Natomiast maksymalna teoretyczna przepustowość połączenia LTE kat. 6 wynosi 300 Mb/s podczas pobierania danych i 50 Mb/s podczas wysyłania danych. LTE kat. 6 wspiera pasma: 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 17, 20, 25, 26, 38, 39 oraz 40 i 41n oraz obsługuje funkcję agregacji pasm (carrier aggregation).
Urządzenie wyposażone jest w dwurdzeniowy procesor 880 MHz i 128 MB pamięć RAM do radzenia sobie z dużymi obciążeniami. LtAP może być zasilany poprzez pasywne PoE, gniazdo DC lub złącze przystosowane do podłączenia zasilania z samochodu. Zakres napięcia wejściowego wynosi 12 - 30 V DC. LtAP posiada specjalną wodoszczelną obudowę w pełni przystosowaną do wykorzystania na zewnątrz budynków, monotwaną za pomocą specjalnych śrub (śruby i kołki dołączone są w zestawie).




| Dane techniczne | |
| Kod produktu | RBLtAP-2HnD&R11e-LTE |
| Architektura | MMIPS |
| Procesor | MT7621A |
| Liczba rdzeni procesora | 2 |
| Częstotliwość nominalna procesora | 880 MHz |
| System operacyjny | RouterOS |
| Poziom licencji | 4 |
| Liczba wątków procesora | 4 |
| Rozmiar pamięci RAM | 128 MB |
| Rozmiar przechowywania | 16 MB |
| MTBF | Około 200 000 godzin w 25C |
| Temperatura pracy | -40°C do 70°C |
| Zasilanie | |
| Liczba wejść DC | 3 (gniazdo DC, PoE-IN, motoryzacja) |
| Maksymalne zużycie energii | 24W |
| Liczba wentylatorów | Brak |
| Zasilanie PoE | Pasywne |
| LTE | |
| Kategoria 2G | Klasa12 |
| Pasma 2G | 2 (1900 MHz) / 3 (1800 MHz) / 5 (850 MHz) / 8 (900 MHz) |
| Kategoria 3G | R7 (łącza w dół 21 Mb/s, łącze w górę 5,76 Mb/s) |
| Pasma 3G | 1 (2100 MHz) / 2 (1900 MHz) / 5 (850 MHz) / 8 (900 MHz) |
| Kategoria LTE | 4 (łącze pobierające 150 Mb/s, łącze wysyłające 50 Mb/s) |
| Pasma LTE FDD | 1 (2100 MHz) / 2 (1900 MHz) / 3 (1800 MHz) / 7 (2600 MHz) / 8 (900 MHz) / 20 (800 MHz) |
| Pasma LTE TDD | 38 (2600 MHz) / 40 (2300 MHz) |
| Wifi | |
| Bezprzewodowa maksymalna szybkość transmisji danych 2,4 GHz | 300 Mb/s |
| Standardy 2,4 GHz | 802.11b/g/n |
| Zysk anteny dBi dla 2,4 GHz | 2,5 |
| Ethernet | |
| Porty Ethernet 10/100/1000 | 1 |
| Urządzenia peryferyjne | |
| Liczba gniazd SIM | 3 Modemy (Micro SIM) |
| Gniazda MiniPCI-e | 2 |
| Port konsoli | RS232 |
| Liczba portów USB | 1 |
| Typ gniazda USB | USB typu A |
| Certyfikacja i dopuszczenia | |
| Certyfikaty | CE, FCC, IC, E-MARK, EAC, ROHS |
| IP | IP54 |
Dane techniczne
| Gwarancja | 12 miesięcy |
| Procesor | MT7621A |
| Częstotliwość procesora | 880 MHz |
| Obsługa LTE | Tak |
| Częstotliwość WiFi | 2.4Ghz |
| Standard WiFi | N300 |
| Porty USB | Tak |
| Porty USB 2.0 | 1 |
| Port na kartę SIM | Tak |

