MikroTik RBSXTsqG-5acd
Opis
Urządzenie do zastosowań zewnętrznych
Wytrzymała obudowa oraz komponenty klasy przemysłowej zastosowane w urządzeniu sprawiają, że acces point jest przystosowany do pracy w ekstremalnych warunkach pogodowych. Zewnętrzne punkty dostępowe są niezbędnym elementem sieci bezprzewodowych działających w otwartej przestrzeni. Idealnie nadają się do montażu na ścianach budynków, słupach czy masztach.
Wydajne WiFi piątej generacji
Standard 802.11ac reprezentuje piątą generację sieci bezprzewodowych. Technologia wykorzystuje wyłącznie częstotliwość 5 GHz i zapewnia przepustowość do ok. 3,5 Gb/s. Użytkownicy mogą liczyć na wysoką prędkość połączenia i ponadprzeciętną wygodę podczas korzystania z sieci. To doskonała propozycja dla najbardziej wymagających klientów, którzy zawsze poszukują nowoczesnych rozwiązań.

Wysoki poziom ochrony dzięki technologii WPA2
WPA2 To standard szyfrowania spotykany w infrastrukturach bezprzewodowych. Technologia ta została zaimplementowana na pokłady wielu routerów, a użytkownicy zawsze mogą liczyć na wysoki poziom ochrony przed atakami cyberprzestępców. Standard WPA2 cechuje się zastosowaniem usprawnionej metody szyfrowania względem standardów WPA oraz WEP. Dzięki trybom personal oraz enterprise, technologia nadaje się do zabezpieczenia prywatnych jak i biznesowych sieci bezprzewodowych.

Urządzenie do zastosowań zewnętrznych
Dwie anteny zamontowane w urządzeniu pozwalają na wysyłanie wielu wiązek sygnału jednocześnie, dzięki czemu sygnał będzie mniej podatny na zakłócenia spowodowane innymi sieciami oraz urządzeniami. Zastosowanie dwóch anten pozwala także na rozwiązanie problemów związanych z zasięgiem oraz prędkością połączenia. Punkty dostępowe wyposażone w dwie wbudowane anteny znajdą szerokie zastosowanie w domach i biurach.
Koniec ze zbędnym okablowaniem
Funkcja Power over Ethernet (PoE) pozwala na zasilanie i połączenie sieciowe poprzez port LAN za pośrednictwem jednego kabla sieciowego. Skorzystanie z rozwiązania PoE redukuje liczbę potrzebnego okablowania znacznie redukując koszty związane z zakupem kabli do urządzeń sieciowych, a także umożliwia zamontowanie urządzenia w miejscu, gdzie niemożliwa byłaby instalacja źródła zasilania.
Gigabitowy port LAN
Jednostka posiada Gigabitowy port LAN, który pozwala w pełni wykorzystać potencjał szybkich sieci internetowych. Maksymalna przepustowość technologii Gigabit Ethernet wynosi 1000 Mbit/s. Urządzenie z pojedynczym portem LAN pozwoli na podłączenie komputera, laptopa lub innego urządzenia z internetem za pomocą przewodu ethernet.




| RBSXTsqG-5acd | |
| Dane techniczne | |
| Architektura | ARM 32bit |
| Procesor | IPQ-4018 |
| Liczba rdzeni procesora | 4 |
| Częstotliwość nominalna procesora | 716 MHz |
| Wymiary | 129 x 129 x 34 mm |
| Licencja na routerOS | 3 |
| Rozmiar pamięci RAM | 256MB |
| Rozmiar pamięci | 16 MB |
| Typ składowania | FLASH |
| MTBF | Około 100 000 godzin w temperaturze 25°C |
| Testowana temperatura otoczenia | -40°C do 70°C |
| Akceleracja sprzętowa Ipsec | Tak |
| Zasilanie | |
| Liczba wejść DC | 1 (Wejście PoE) |
| Maksymalne zużycie energii | 7 W |
| Typ chłodzenia | Pasywne |
| Sposób zasilania | Pasywne PoE |
| PoE w napięciu wejściowym | 10-28 V |
| Sieć bezprzewodowa | |
| Bezprzewodowa maksymalna szybkość transmisji danych 5 GHz | 867 Mbit/s |
| Bezprzewodowa liczba łańcuchów 5 GHz | 2 |
| Standardy bezprzewodowe 5 GHz | 802.11a/n/ac |
| Zysk anteny dBi dla 5 GHz | 16 |
| Bezprzewodowa generacja 5 GHz | Wifi 5 |
| Porty | |
| Porty Ethernet 10/100/1000 | 1 |
| Certyfikaty i atesty | |
| Certyfikaty | CE, FCC, IC, EAC, ROHS |
| IP | IP54 |
Dane techniczne
| Gwarancja | 12 miesięcy |
| Rodzaj Access Pointa | wewnętrzny |
| Standard WiFi | WiFi 5 (802.11ac) |
| Moc nadajnika | 25dBm |
| Liczba anten | 1 |
| Standard PoE | PoE pasywne |
| Zasilacz AC w zestawie | Tak |
| Liczba portów LAN | 1x 1 Gbit |
| Tryb AP | Tak |
| Tryb AP Client | Tak |

