Mikrotik CRS328-24P-4S+RM
Opis
Mikrotik Routerboard CRS328-24P-4S+RM
Oferowany produkt posiada najważniejsze funkcje zarządzalnego switcha, takie jak VLAN 802.1Q, IGMP Snooping czy port mirroring. Łączna przepustowość przełączania wynosi według producenta 64 Gb/s, a wydajność pakietowa 95,2 Mp/s. Dodatkowym atutem jest automatyczne kontrolowanie prędkości wentylatora w oparciu o temperaturę pracy. W razie potrzeby korzystania w funkcjonalności Layer3 na urządzeniu można włączyć system RouterOS. Obudowa została przystosowana do montażu w szafie Rack 19"
CRS328-24P-4S+RM to zarządzalny switch MikroTika wyposażony w 24 gigabitowe porty Ethernet. Każdy z portów Ethernet działa niezależnie i oferuje wyjście zasilania PoE.
Zasilanie może odbywać się na dwa sposoby: pasywne PoE (typ "PoE") lub PoE zgodne ze standardami 802.3af/at (typ "PoE+"). Urządzenie wyposażone zostało we wbudowany zasilacz o mocy 500 W, sam switch pobiera maksymalnie 44 W mocy, a więc na wyjściu mamy dostępne około 450 W. Oferowany produkt posiada 4 sloty SFP+ o przepustowości 10 Gb/s.
Wewnątrz nowego CRSa znajduje się switch chip Marvell 98DX3236A1 dobrze znany z innych MikroTików,
Urządzenie posiada dual boot - użytkownik może wybrać pomiędzy systemem SwitchOS a RouterOS (level 5).




| CRS328-24P-4S+RM | |
| Specyfikacja techniczna | |
| Procesor | 98DX3236A1 800 MHz |
| Pamięć RAM | 512MB |
| Pamięć FLASH | 16MB |
| Porty Ethernet 10/100/1000 | 24 |
| Porty SFP+ | 4 |
| System operacyjny | SwOS / RouterOS (Dual boot) |
| Poziom licencji | 5 |
| Zasilanie | 100 - 240V |
| Wymiary | 443 x 300 x 44 mm |
| Zasilany przez PoE | Tak |
| Maksymalne zużycie energii | 44W |
| Port konsoli | RJ45 |
| Temperatura pracy | -20°C - +60°C |
Dane techniczne
| Gwarancja | 12 miesięcy |
| Procesor | 98DX3236A1 |
| Częstotliwość procesora | 880 MHz |
| Port WAN z LAN | Tak |
| Obsługa Multi WAN | Tak |
| Porty LAN 1 Gbit | 24 |
| Liczba portów SFP+ | 4 |
| Zasilanie przez POE | Tak |
| Gwarancja | 12 miesięcy |
| Typ obudowy | Rack |
| Typ warstwy | Warstwa L2 zarządzalna |
| Porty RJ45 1 Gbit | 24 |
| Porty SFP+ 10G | 4 |
| Standard PoE / PoE+ | 802.3af 802.3at |
| Budżet PoE (W) | 450W |
| Liczba portów PoE | 24 |
| Liczba portów PoE+ | 24 |
| Zasilany przez PoE/PoE+ | Nie |
| Magistrala | 64 Gbps |
| Zarządzanie | Web, Telnet |
| Maksymalny pobór mocy (W) | 44W |
| Montaż w szafie rack | Tak |
| Port konsoli | Tak |
| Obsługa Multi WAN | Tak |

