Netgear GS308
Opis
Seria przełączników Ethernet SOHO
Rozbudowywanie łączności przewodowej dla sieci SOHO
Niezarządzane przełączniki Ethernet SOHO firmy NETGEAR zapewniają proste i niedrogie możliwości nawiązywania połączenia sieciowego w małych firmach i w domach/biurach. Są one proste w użyciu, niezawodne oraz wytrzymałe dzięki metalowym obudowom. Obsługa standardu Power-over-Ethernet (PoE) umożliwia również dostarczanie zasilania i danych przy użyciu pojedynczego kabla Ethernet klasy CAT 5 do różnych urządzeń, takich jak kamery bezpieczeństwa IP, telefony VoIP, punkty dostępu bezprzewodowego itd. Dzięki tym przełącznikom Plug-and-Play można łatwo i szybko rozbudowywać połączenia sieciowe do wielu urządzeń bez konieczności ich konfigurowania. Są dostępne z liczbą portów od 5 do 48 oraz obsługują technologie energooszczędne, dzięki czemu pozwalają oszczędzić prąd i pieniądze.
- Możliwość korzystania z łączności Fast Ethernet i Gigabit Ethernet
- Energooszczędna technologia dla jeszcze lepszego zarządzania energią
- Standard Auto-MDI/MDIX eliminuje konieczność użycia kabli skrosowanych
- Architektura przełączania nieblokującego umożliwia uzyskiwanie maksymalnej przepustowości sieci przewodowej
- Autonegocjowanie w celu automatycznego nawiązywania połączenia między przełącznikiem i urządzeniem końcowym przy najwyższej prędkości
- Dostępna opcja Power-over-Ethernet (PoE) umożliwia zasilanie kamer bezpieczeństwa IP, telefonów VoIP, punktów dostępu bezprzewodowego oraz innych urządzeń wymagających zasilania.
- Konstrukcja bez wentylatora umożliwiająca ciche działanie
- Do położenia na półce, montażu na ścianie



| Miniatura produktu | ![]() |
| Opis modelu | 8-portowy przełącznik Gigabit Ethernet |
| Prędkość | Gigabit |
| Ilość portów | 8 |
| Obudowa | Metalowa |
| Monitorowanie | Wykrywanie pętli Oszczędność energii przy krótkim kablu |
| Energy Efficient Ethernet (IEEE802.3az) | Tak |
| Wsparcie ramek Jumbo | tak |
| Kolejkowanie QoS WRR | n/a |
| Wielkość tablicy MAC | 8K |
| Bufor pakietów | 1536 Kbits |
| IEEE 802.1p QoS | n/a |
| Wymiary | 158 x 102 x 26 mm |
| Waga (kg) | 0.38 |
| Maksymalna konsumpcja energii | 3.84W |
| Maksymalna temp. pracy | 40C |
| MTBF (godziny) | 386500 |
| FCC Class | B |
Dane techniczne
| Gwarancja | 36 miesięcy |
| Typ obudowy | Desktop |
| Typ warstwy | Warstwa L2 Smart |
| Porty RJ45 1 Gbit | 8 |
| Zasilany przez PoE/PoE+ | Nie |
| Tablica MAC | 4000 |
| Zarządzanie | Web |


