Netgear XS724EM
Opis
24-portowy przełącznik 10G/Multi-Gigabit Plus z 2 dedykowanymi portami SFP+
Firma NETGEAR®, czołowy dostawca sprzętu sieciowego, ma świadomość, jak ważna jest niezawodność i wysoka wydajność sieci. Wraz ze wzrostem znaczenia wirtualizacji, usług opartych na chmurach i zastosowań takich jak VoIP, strumieniowe przesyłanie wideo i monitoring IP, sieci w MŚP muszą być nie tylko niezawodne, ale także szybsze i wydajniejsze. Przełączniki 10-Gigabit i Multi-Gigabit Plus firmy NETGEAR stanowią właściwe rozwiązanie dla tego wymagania; zapewniają bezprecedensową, nieblokującą przepustowość 10 Gigabit w najbardziej przystępnej cenie. Świetnie nadają się do usuwania wąskich gardeł sieci w małych i średnich przedsiębiorstwach, spowodowanych masowym stosowaniem gigabitowych połączeń sieciowych i nadchodzących stacji roboczych 10-Gigabit/Multi-Gigabit.

Połączenia 10GBASE-T
Obsługa technologii „BASE-T” 10G (miedź) o niskich czasach opóźnień i stałej przepływności, która jest wstecznie zgodna ze standardami Gigabit Ethernet i Fast Ethernet. Możliwość ekonomicznej migracji bieżącej sieci do łączności 10G poprzez wykorzystanie krótkich połączeń Kat. 6 RJ45 (do 45 m) i połączeń Kat. 6a / Kat. 7 do 100 m.
Porty 10GBASE-X SFP+
Zapewnia elastyczność nawiązywania połączeń z przełącznikami agregacji / dostępu 10G, które obsługują łączność światłowodową. Wsteczna kompatybilność z łączem światłowodowym Gigabit. Obsługa modułów miedzianych i światłowodowych.
Połączenia Multi-Gigabit
Obsługa technologii przepływu 2,5G/5G „NBASE-T” z zachowaniem wstecznej zgodności ze standardami Gigabit Ethernet i Fast Ethernet. Usprawnij działanie obecnej sieci bez wymiany okablowania. Technologia Multi-Gigabit umożliwia korzystanie z łączności 5G i 2,5G w połączeniach na odległość do 100 m.
Kompleksowe funkcje QoS
Zaawansowana kontrola zapewnia optymalną wydajność sieci i lepsze dostarczanie najważniejszych zadań, np. przesyłanie głosu i obrazu wideo. Ograniczanie przepustowości poszczególnych portów (wejściowej i wyjściowej) umożliwia kształtowanie przepustowości w celu złagodzenia ograniczeń zasobów sieciowych lub zoptymalizowania przepustowości w przypadku dostępu dla gości w sieci.
Ustalanie priorytetów w oparciu o porty lub 802.1p
Ustalanie priorytetu w oparciu o Layer 3 (DSCP)
Oparte na portach ograniczanie przepustowości (wejściowej i wyjściowej)
IGMP Snooping
Zwiększa wydajność sieci w przypadku ruchu multicast. Minimalizuj koszty i usprawniaj wydajność sieci, gwarantując, że ruch Multicast zostanie przekierowany wyłącznie do desygnowanych odbiorników, bez potrzeby instalowania dodatkowego routera emisji Multicast.
Wykrywanie pętli / automatyczne zapobieganie atakom DoS
Wykrywanie przypadkowych pętli sieciowych i ochrona przed atakami DoS (Denial of Service).
Sieci VLAN oparte na portach lub 802.1Q
Segmentuj sieć na mniejsze grupy, aby zapewnić bezpieczniejsze i bardziej efektywne wykorzystanie zasobów sieciowych.
Trunking portów/agregacja łączy
Twórz większą przepustowość, aby obsługiwać agregowany ruch przesyłania/pobierania.
Technologia Energy Efficient Ethernet (IEEE 802.3az)
Zapewnia maksymalną oszczędność energii i redukcję kosztów.
Lustrzana duplikacja portów
Lepsza i szybsza diagnostyka sieci oraz rozwiązywanie problemów.
Test kabli
Łatwe identyfikowanie uszkodzonych kabli Ethernet.


| XS724EM-100EUS | |
| Dane techniczne | |
| Porty miedziane RJ-45 dla połączeń 100M / 1G / 2,5G / 5G / 10G | 24 |
| Porty SFP+ | 2 (współdzielone) |
| Montaż | W szafie Rack |
| Pamięć buforowania pakietów | 3MB |
| Przepustowość | 480 Gb/s |
| Rozmiar bazy danych adresów MAC | 32 tys |
| VLAN (obsługiwana liczba) | 64 |
| Liczba trybów LAG oraz łącz składowych | 8 trybów agregacji łączy po maks. 8 łączy składowych |
| Obsługa grup transmisji Multicast | 128 |
| Maks. liczba dozwolonych portów źródłowych (wiele do jednego, lustrzana duplikacja portów) | 23 |
| Wentylator(y) | 2 |
| IEEE 802.3az (Ethernet energooszczędny) | Tak |
| Maksymalne zużycie energii (W) | 76,56 W |
| LED | Zasilanie, szybkość, połączenie/aktywność |
| Poziom hałasu: 25°C (dBA) | 35,91 dBA |
| Temperatura robocza | 0–50°C |
| Zgodność elektromagnetyczna (A lub B) | A |
| Specyfikacja fizyczna | |
| Wymiary (szer. × głęb. × wys.) | 440 × 204 × 43 mm (17,3 × 8,0 × 1,7 cala) |
| Waga | 3,72 kg (8,21 lb) |
Dane techniczne
| Gwarancja | LifeTime Producenta |
| Typ obudowy | Rack |
| Typ warstwy | Warstwa L3/L2+ |
| Porty RJ45 10 Gbit (10GbE) | 24 |
| Porty SFP+ 10G | 2 |
| Porty SFP+ 10G - Uwagi | porty COMBO |
| Zasilany przez PoE/PoE+ | Nie |
| Wentylator | Tak |
| Magistrala | 480 GBps |
| Jumbo Frame | Tak |
| Port mirroring | Tak |
| Port trunking | Tak |
| Agregacja portów | 802.3ad |
| Tablica MAC | 32000 |
| DHCP klient/serwer | Klient |
| IEEE 802.1X | Tak |
| VLAN | Tak |
| Liczba VLAN | 64 |
| VLAN gościnny | Tak |
| QoS | Tak |
| Standard QoS | 802.1p |
| Zarządzanie | Web |
| Maksymalny pobór mocy (W) | 76,56 W |

