Zyxel GS1100-10HP v2
Opis
10-port Desktop Gigabit Ethernet switch: 8x Gigabit metal + 2x SFP, 802.3az (Green), PoE 802.3at(High Power, 30W) - Power budget 120W
Switch Zyxel GS1100-10HP posiada 8 portów 10/100/1000 Mbps oraz 2 porty SFP. Zasilanie PoE, 30 W na port.
Wygodne rozwiązania do gigabitowych połączeń typu desktop
Seria ZyXEL GS1100 to najlepsze rozwiązanie do szybkich połączeń gigabitowych w instalacjach biurowych, wymagających cichej pracy urządzeń i lepszej wydajności energetycznej. Wraz z funkcjami umożliwiającymi oszczędzanie energii, wydajnością gigabitową i konstrukcją bez wentylatorów – seria GS1100 oferuje intuicyjną i łatwą instalację w środowiskach sieciowych wymagających wysokiej przepustowości.
Ekologiczna sieć
Seria GS1100 to nie tylko gigabitowe połączenia Ethernet dla nowoczesnych aplikacji, ale również funkcje zapewniające lepsze wykorzystanie energii. Dzięki możliwości dynamicznej regulacji mocy wyjściowej w zależności od natężenia ruchu, aktywnych połączeń i długości kabli – seria GS1100 potrafi zmniejszyć pobór energii i obniżyć koszty eksploatacyjne.
Wykrywanie ruchu — standard Energy Efficient Ethernet (EEE)
Funkcja IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet (EEE) automatycznie wykrywa natężenie ruchu i dynamicznie dopasowuje do niego pobór mocy, umożliwiając przełącznikowi redukcje poboru zasilania w przypadku mniejszego wykorzystania połączeń sieciowych. Seria GS1100 posiada przycisk IEEE 802.3az, który umożliwia oszczędzanie energii. Przycisk ten umożliwia użytkownikom zachowanie najlepszej wydajności bez wpływu na transmisje lub obsługę trybu ekologicznego – wystarczy jedynie wcisnąć przycisk
Wykrywanie nieaktywnych połączeń
Funkcja wykrywania nieaktywnych połączeń automatycznie zredukuje zużycie zasilania, gdy wykryte zostanie nieaktywne połączenie lub urządzenie. Seria ZyXEL GS1100 potrafi dostosować pobór zasilania do statusu połączeń i ilości aktywnych urządzeń sieciowych.
Wykrywanie długości kabli
Ta ekologiczna funkcja pozwala przełącznikowi na automatyczne wykrywanie długości podłączonych kabli Ethernet i dostosowywanie do nich optymalnej mocy zasilania. Im krótszy kabel tym mniejszy pobór energii.
Konstrukcja bez wentylatorów
Cała seria GS1100 posiada konstrukcję bez wentylatorów, co zapewnia cichą pracę urządzeń w pomieszczeniach biurowych. Modele PoE GS1100-8HP i GS1100-10HP zostały wyposażone w specjalny zasilacz zewnętrzny, który eliminuje konieczność stosowania dodatkowych wentylatorów do chłodzenia urządzenia, czyniąc je idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń wymagających cichej pracy
Rozwiązania gigabitowe typu desktop
Seria ZyXEL GS1100 oferuje małym biurom 8/10/16/24-portowe połączenia gigabitowe w najbardziej konkurencyjnych cenach. Dodatkowo modele GS1100-24 i GS1100-10HP wyposażone zostały w dodatkowe sloty SFP z obsługą dwóch prędkości (100 Mbps oraz 1000 Mbps) umożliwiające dalekodystansowe połączenia światłowodowe. Wraz z gigabitową wydajnością i wysoką efektywnością kosztową, seria GS1100 stanowi idealne rozwiązanie dla aplikacji wymagających dużej przepustowości np. przy przesyłaniu zdjęć w wysokiej rozdzielczości, transmisji strumieni multimedialnych audio i wideo oraz przy połączeniach serwerowych.
Swoboda instalacji wraz z technologią PoE (GS1100-8HP/10HP)
Modele GS1100-8HP/10HP obsługują standard IEEE 802.3at PoE Plus, który zapewnia łatwą instalację urządzeń sieciowych w wymagających miejscach, takich jak ściany i sufity. Zasilanie o mocy do 30 watów na każdym porcie umożliwia modelom GS1100-8HP/10HP zasilanie urządzeń PoE, takich jak punkty bezprzewodowe, telefony VoIP oraz kamery do monitoringu IP poprzez kable kategorii CAT-5 bez konieczności stosowania dodatkowych adapterów. Taka funkcjonalność pomaga dużym klientom biznesowym w redukcji kosztów i czasu instalacji w przypadku większej ilości tego typu urządzeń w sieci. GS1100-10HP posiada osiem portów PoE Plus z pełnym budżetem PoE o mocy 130 watów, co czyni go idealnym rozwiązaniem do instalacji z dużą ilością urządzeń PoE. Dodatkowo dwa sloty SFP wbudowane w GS1100-10HP z łatwością pozwolą małym i średnim firmom na doprowadzenie sieci do oddalonych lokalizacji zdalnych takich jak odziały firmy lub ich magazyny.
Schemat zastosowania




| GS-1100-10HP | |
| Cechy sprzętowe | |
| Wymiary (WxDxH) | 250 x 104 x 27mm/ 9.84 x 4.10 x 1.06in |
| Waga | 0.73kg / 1.6lb |
| Temperatura pracy | 0°C to 50°C/32°F to 122°F |
| Temperatura przechowywania | -40°C to 70°C/-40°F to 158°F |
| Wilgotność podczas pracy | 10% to 90% (Non-condensing) |
| Wilgotność podczas przechowywania | 10% to 90% (non-condensing) |
| Zasilacz | |
| Napięcie wejściowe | 100 - 240 V AC, 50/60 Hz |
| Budżet PoE | 130W |
| Maksymalne zużycie energii | 156.1W |
| Porty | |
| Ilość portów 10/100/1000 | 8 |
| Porty PoE | 8 |
| Porty SFP (GbE) | 2 |
| Wydajność | |
| Szybkość przełączania | 20 Gbps |
| Szybkość przesyłu danych | 14.88Mpps |
| Tablica adresów MAC | 8 K |
| Bufor pakietów | 256K |
| Jumbo frame | 9 K |
| Auto MDI/MDI-X | Tak |
| 802.1p CoS | Tak |
| Broadcast storm control | Tak |
| VLAN packet pass-through | Tak |
| Inne | |
| Standardy | IEEE 802.1p IEEE 802.3 IEEE 802.3ab IEEE 802.3at IEEE 802.3az IEEE 802.3u IEEE 802.3x |
| Zastosowane technologie | 18646 IEE802.3ab IEEE802.1p IEEE802.3 10BASE-T IEEE802.3u 100BASE-TX/100BASE-FX IEEE802.3x Jumbo Frame PoE UPnP |
Dane techniczne
| Gwarancja | 24 miesiące |
| Typ obudowy | Desktop |
| Typ warstwy | Warstwa L2 niezarządzalna |
| Porty RJ45 1 Gbit | 8 |
| Porty SFP / Combo | 2 |
| Budżet PoE (W) | 130 |
| Liczba portów PoE | 8 |
| Zasilany przez PoE/PoE+ | Nie |
| Magistrala | 20 Gbps |
| Liczba urządzeń w stosie | 16 |
| Przepustowość portu stackującego | 40 Gb/s |
| Jumbo Frame | Tak |
| Tablica MAC | 8000 |
| Zarządzanie | Kontroler |
| Maksymalny pobór mocy (W) | 156,1 |

