Zyxel GS1200-5
Opis
Łatwe zarządzanie przez przeglądarkę
Przełącznik z serii GS1200 wyposażone zostały w przyjazny dla użytkownika interfejs, który umożliwia szybką i łatwą konfigurację urządzenia i zarządzanie oraz wykonanie kopii konfiguracji i aktualizacji oprogramowania. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć Twoja sieć zacznie funkcjonować, a Ty będziesz mógł poświęcić swój czas na ważniejsze zadania biznesowe.
IGMP Snooping dla optymalizacji dostarczania ruchu
Na podstawie zapytań i raportów protokołu IGMP (Internet Group Management Protocol) przełącznik przekazuje ruch tylko do portów żądających ruchu typu multicast, a nie do wszystkich portów. Pomaga to zoptymalizować wydajność ruchu multicast i jest szczególnie przydatne w aplikacjach wymagających dużej przepustowości IP multicast, takich jak strumieniowanie multimediów online i gier.


Segregacja VLAN dla większego bezpieczeństwa sieci
VLAN (virtual local area network) może służyć do oddzielania ruchu w firmie, na przykład do izolowania zasobów między administratorami sieci i zwykłymi użytkownikami lub między pracownikami a użytkownikami publicznymi.
Ulepszony QoS bazujący na portach dla lepszej kontroli ruchu
QoS (Quality of service) umożliwia nadanie odmiennego priorytetu różnym aplikacjom, użytkownikom lub strumieniom wideo/głosu/danych. Gwarantuje także określony poziom wydajności przepływu danych.


Agregacja łączy zwiększa przepustowość i wykracza poza możliwości pojedynczego połączenia
GS1200-5 łączy dwa fizyczne porty, tworząc pojedynczą ścieżkę danych o dużej przepustowości. Dzięki temu zapewnia szybsze przesyłanie plików i większą niezawodność połączenia.
Zaawansowana funkcja oszczędzania energii podczas pracy
Wbudowana funkcja IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet (EEE) automatycznie wykrywa ruch sieciowy i dynamicznie dostosowuje zużycie energii, aby zmniejszyć jej pobór w chwili niskiego natężenia ruchu.


Cicha konstrukcja bez wentylatorów
Zwiększ kontrolę nad siecią i jej widoczność bez konieczności zakłócania spokojnego środowiska pracy. Ten przełącznik nie posiada wentylatora, dzięki czemu zapewnia cichą pracę i większą niezawodność ze względu na mniejszą liczbę podzespołów mogących ulec uszkodzeniu.
Większa liczba inteligentnych funkcji
Obsługa wydajności gigabitowej, która jest 10 razy szybsza niż Fast Ethernet. Do 2000 Mb/s dedykowanej, nie blokującej się przepustowości na port i bardziej zaawansowane funkcje, takie jak mirroring portów, obsługa ramek Jumbo, kontrola burzy broadcastowej, wykrywanie pętli i zapobieganie zapętlaniu. To doskonały wybór dla małych i średnich firm, które chcą cieszyć się szybkimi aplikacjami sieciowymi.





| GS1200-5-EU0101F | |
| Porty | |
| Porty 10/100/1000Base-T | 5 |
| Wydajność | |
| Prędkość magistrali wewnętrznej | 10 Gbps |
| Tablica adresów MAC | 2 K |
| Pamięć | 128 kB |
| Jumbo frame | 9 K |
| Kluczowe cechy | |
| Auto MDI / MDI-X | Tak |
| Store and Forward | Tak |
| Full Duplex Capability | Tak |
| Flow Control | Tak |
| Web GUI | Tak |
| 802.3x Flow Control | Tak |
| DHCP Client | Tak |
| 802.1Q VLAN | Tak |
| WRR Priority QoS | Tak |
| Port-based QoS | Tak |
| 802.1p CoS | Tak |
| Broadcast Storm Control | Tak |
| Loop Detection /Prevention | Tak |
| IGMP Snooping v1/v2/and v3 Compatitble | Tak |
| Link Aggregation | Tak |
| Port Mirroring | Tak |
| Zasilanie | |
| Napięcie wejściowe | 5V AC, 1A |
| Rodzaj zasilacza | Zewnętrzny |
| Maksymalne zużycie energii | 2,67 W |
| Wygląd | |
| Wymiary (WxDxH) | 121x 75 x 26mm |
| Waga | 233g |
| Środowisko | |
| Temperatura pracy | 0 ° C to 40 ° C |
| Wilgotność pracy | 10% to 90% (non-condensing) |
| Temperatura przechowywania | -40 ° C to 70 ° C |
| Wilgotność przechowywania | 10% do 90% |
Dane techniczne
| Gwarancja | LifeTime Producenta |
| Typ obudowy | Desktop |
| Typ warstwy | Warstwa L2 zarządzalna |
| Porty RJ45 1 Gbit | 5 |
| Zasilany przez PoE/PoE+ | Nie |
| Magistrala | 10 Gbps |
| Jumbo Frame | Tak |
| Port mirroring | Tak |
| Agregacja portów | 802.3ad |
| Tablica MAC | 2000 |
| DHCP klient/serwer | Klient |
| VLAN | Tak |
| QoS | Tak |
| Zarządzanie | Web |
| Maksymalny pobór mocy (W) | 2,67 |

